Kedves Szülők!
Együttműködésüket kérjük a hiányzások számának csökkentésében, a tanulmányi és tankötelezettség teljesítése és a tanórák védelme érdekében! Az alábbiakban tájékoztatjuk Önöket a jogszabályokban és a Házirendben lévő eljárásrendről:
Az első igazolatlan óra után levélben értesítjük Önöket az igazolatlan hiányzás tényéről és megismétlődésének következményeiről.
A második igazolatlan óra után felvesszük a kapcsolatot a területileg illetékes gyermekjóléti szolgálattal, hogy a probléma orvoslása érdekében keressék meg Önöket.
A 10. igazolatlan óra után levélben értesítjük Önöket a hiányzásokról és következményeiről, illetve a gyermekjóléti szolgálathoz fordulunk, akik közigazgatási eljárást indítanak a tanuló tankötelezettségének teljesítése érdekében. Minden esetben felvesszük a kapcsolatot a tanuló tényleges tartózkodási helye szerint illetékes gyámhatósággal és a Járási Hivatallal is.
A 30. igazolatlan óra után újból a gyermekjóléti szolgálathoz, valamint a Kormányhivatalhoz, mint általános szabálysértési hatósághoz fordulunk.
Az 50. igazolatlan óra után haladéktalanul értesítjük a tanuló tényleges tartózkodási helye szerint illetékes jegyzőt is.
Igazolatlan hiányzás esetében a tanuló magatartása félévkor és év végén sem lehet példás.
Ha a tanulónak egy tanítási évben az igazolt és igazolatlan mulasztása együttesen a 250 tanítási órát vagy egy adott tantárgyból a tanítási órák 30 százalékát meghaladja, és emiatt a tanuló teljesítménye tanítási év közben nem volt érdemjeggyel értékelhető, a tanítási év végén nem minősíthető, kivéve, ha a nevelőtestület engedélyezi, hogy osztályozóvizsgát tegyen.
Amennyiben a hiányzás szülői kérésre történik, a tananyag pótlásáról a szülőnek kell gondoskodnia.
A tanulók kötelesek munkakezdés előtt 10 perccel megjelenni az iskolában.
Gyermeke érdekében történő együttműködő segítségét köszönjük!